pon. 27 marca 2017

Relacje z wyjazdów Erasmus

Information for foreign students

Erasmus - Aktualności

Wyjazdy dla studentów i absolwentów na praktyki w ramach Programu Erasmus+

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB (BWM) prowadzi nabór na praktyki studenckie w ramach programu ERASMUS+ 2016-2017.

Wyjechać mogą studenci i absolwenci PB!

WYJAZD STUDENTA PB

Przez cały okres praktyk trzeba posiadać status studenta PB. Okres mobilności wlicza się do „kapitału wyjazdowego” przypisanego do danego cyklu studiów. W programie Erasmus+ student otrzymuje możliwość wyjazdu trwającego nie dłużej niż 12 miesięcy na każdym stopniu studiów. To jest właśnie „kapitał wyjazdowy”. Wyjazd na praktykę trwa 2 lub 3 miesiące.

WYJAZD ABSOLWENTA PB

Kandydat musi zostać zrekrutowany na wyjazd w trakcie ostatniego roku studiów i musi zrealizować i ukończyć praktyki w ciągu 12 miesięcy od ukończenia studiów (złożenia egzaminu dyplomowego). Okres mobilności absolwenta wlicza się do „kapitału wyjazdowego” przypisanego do danego cyklu studiów. W programie Erasmus+ student otrzymuje możliwość wyjazdu trwającego nie dłużej niż 12 miesięcy na każdym stopniu studiów. To jest właśnie „kapitał wyjazdowy”. Wyjazd na praktykę trwa 2 lub 3 miesiące. Mobilności absolwentów nie mogą być finansowane z projektu PO WER.

Szczegóły w ulotce!
Zachęcamy do wyjazdów!