ndz. 28 maja 2017

Zajęcia \"Odblaski-Oklaski\" w ramach inicjatywy Politechniki Białostockiej \"Podlaski Uniwersytet Dziecięcy\"

W dniu 1 kwietnia 2017 roku w Zamiejscowym Wydziale Leśnym PB w Hajnówce odbyły się zajęcia "Odblaski-Oklaski" w ramach inicjatywy Politechniki Białostockiej "Podlaski Uniwersytet Dziecięcy". W zajęciach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych  Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Siemiatycz, uczestniczący w projekcie.
Zajęcia współorganizowane były razem z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Stowarzyszeniem "Łączy nas grania", Podlaskim Zarządem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, Urzędem Miasta Hajnówka, Podlaską Izbą Mleka.

Politechnika Białostocka od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dzieci z Białegostoku i okolic. W roku akademickim 2016/2017 w zajęciach uczestniczy prawie 200 małych żaków, a zajęcia prowadzone są w ramach 4 projektów:
-    "Politechnika Białostocka - Białostocki Uniwersytet Dziecięcy",
-    "Politechnika Białostocka - Bielski Uniwersytet Dziecięcy",
-    "Politechnika Białostocka - Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy",
-    "Politechnika Białostocka - Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy".

Tekst i zdjęcia: MAB