sob. 20 stycznia 2018

Kierunkowe efekty kształcenia

Sylabusy - Leśnictwo

Juwenalia - Podlaska Marka Roku

Ubiegłoroczna edycja projektu studentów uczelni wyższych miasta Białegostoku „Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia 2009 Białystok” została nominowana do tytułu Podlaska Marka Roku 2009 w kategorii Przedsięwzięcie. Zdobycie tego wyróżnienia, może znacząco przyczynić się do podniesienia rangi imprezy co powoduje, iż organizatorzy festiwalu stają się bardziej wiarygodni i atrakcyjni dla potencjalnych partnerów i sponsorów. Natomiast większe zainteresowanie ze strony różnych osób i instytucji, z pewnością spowoduje, iż kolejne edycje „studenckiego święta” będą jeszcze lepsze!
Tytuł Podlaska Marka Roku otrzymuje zwycięzca plebiscytu konsumenckiego, którego organizatorem jest Podlaski Urząd Marszałkowski.
JAK GŁOSOWAĆ? W polu kategorii Przedsięwzięcie wpisujemy: nazwy „Dni kultury studenckiej – Juwenalia 2009 Białystok” oraz wypełniamy pozostałe pola swoimi danymi kontaktowymi. Glosować może każda osoba pełnoletnia, zameldowana na terenie województwa podlaskiego.
GDZIE GŁOSOWAĆ? Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej zaprasza do swoich wydziałowych stoisk (od 1 marca), na których czekać będą na wszystkich karty do głosowania oraz urny. Kupony dostępne również na stronie internetowej: http://www.podlaskamarka.pl/attachments/210_kupon_2x3.pdf.
NAGRODY DLA GŁOSUJĄCYCH: Spośród wszystkich osób, które dostarczą wypełniony kupon, kapituła konkursu Podlaska Marka Roku 2009 wylosuje zdobywców atrakcyjnych nagród rzeczowych – w tym telewizora oraz sprzętu elektronicznego i zestawów upominków.
Głosowanie trwa od 22 lutego do 5 marca. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27 marca na specjalnej gali.

Przypomnijmy opis przedsięwzięcia:
Białostockie Juwenalia są imprezą cykliczną, która odbywa się na terenie „stolicy" województwa podlaskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są studenci uczelni białostockich, pochodzący z miast i miasteczek makroregionu północno-wschodniego. Ośrodkiem decyzyjny stanowią przedstawiciele Samorządów Studenckich uczelni, które podpisały dokument „Porozumienie Uczelni Białostockich". Projekt jest wspierany finansowo przez rektorów uczelni wyższych, władze samorządowe, lokalnych przedsiębiorców; wspierany merytorycznie przez ośrodki sportowe, instytucje samorządowe, służby mundurowe, stowarzyszenia i organizacje studenckie; wspierany medialne przez lokalną prasę i honorowo przez władze wojewódzkie i inne instytucje regionalne. Wydarzenie zostało rozliczone przez Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej. Edycja 2009 odbyła się w dniach 20-24 maja, na terenie uczelni białostockich w różnych częściach miasta, a miejscem głównym (koncertowym) był teren kampusu Politechniki Białostockiej.
Juwenalia Białostockie są bezwątpienia jedną z największych imprez odbywających się na terenie województwa podlaskiego. Wydarzenie to prezentuje szeroki profil zainteresowań studentów, na który składają się dziedziny: muzyka, taniec, kultura wysoka, sport i dorobek naukowy. Projekt jest organizowany w celu podkreślenia roli „stolicy" województwa jako prężnie działającego i rozwijającego się ośrodka akademickiego, integracji środowisk studenckich i lokalnych. Przedsięwzięcie promuje również miasto na arenie ogólnopolskiej. Wydarzenie jest jedynym tego typu przedsięwzięciem samodzielnie kreowanym przez brać studencką. Jej różnorodność kulturowa wpływa korzystnie na wzbogacanie programu imprezy o nowe oryginalne pomysły, które niewątpliwie stanowią o jej sile. Na przedsięwzięcie składały się takie imprezy jak: Alter.namiot – scena muzyki elektronicznej, IX Forum Motoryzacji, Dni Kultury Wysokiej (Czesław Śpiewa i Maciej Maleńczuk), Dni Kultury Ulicy, Juwenalia Na Sportowo (Juwenaliowy Maraton Biegowy, Turnieje Juwenaliowe w dyscyplinach piłka nożna, streetball, poker, tenis stołowy oraz Akademickie Zawody Jeździeckie), Parada Studencka, Wybory Miss Studentek. Rokrocznie następuje eskalacja projektu, który jest wzbogacany o nowatorskie inicjatywy studentów. Edycja 2009 z pewnością przeszła do historii jako najlepiej i najciekawiej zorganizowane Dni Kultury Studenckiej w województwie podlaskim.

Zachęcamy do głosowania!
Wspomóż Nasz wspólny projekt!
Uczyń Juwenalia Białystok jeszcze lepszymi!